W poniedziałek w Szczecinie startuje MEWA

Od 1 do 5 marca można składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieca na bardziej proekologiczne źródło ciepła w ramach miejskiego programu MEWA – przypomina Urząd Miasta Szczecin (UM) i dodaje, że o uzyskaniu wsparcia decyduje kolejność zgłoszeń.

W Szczecinie startuje MEWA – dofinansowanie na likwidację „kopciuchów”

Dofinansowanie przyznawane jest na likwidację systemu ogrzewania opartego na paliwie węglowym. Aby je uzyskać należy pozbyć się starego pieca i wymienić go na ogrzewanie gazowe, elektryczne, piec na pellet, odnawialne źródło energii albo podłączyć nieruchomość do miejskiej sieci ciepłowniczej – wskazuje UM.

O wsparcie z programu MEWA mogą się ubiegać zarówno indywidualni właściciele mieszkań i domów, jak i wspólnoty mieszkaniowe. Program jest skierowany także do gminnych jednostek publicznych, firm i osób prawnych.

W Szczecinie startuje MEWA

Wysokość dotacji wynosi do 55% poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 7500 zł na pojedyncze zadanie. Z dotacji można pokryć m.in. koszt prac związanych z demontażem palenisk węglowych, przygotowaniem niezbędnej dokumentacji, w tym opinii i projektów, zakup i montaż nowego systemu ogrzewania lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Dofinansowanie obejmie inwestycje zrealizowane od 1 stycznia 2015 r. – zaznacza magistrat.

W Szczecinie startuje MEWA – nabór wniosków do programu

Ze względu na sytuację epidemiczną wnioski przyjmowane będą w terminie 1-5 marca 2021 r. w dwóch formach:

– elektronicznej – wypełniony wniosek należy przesłać na adres: mewa@um.szczecin.pl w dniach od 1 marca od godziny 10:00 do 5 marca do godziny 14.00 (zgłoszenia wysłane poza wskazanym terminem nie będą rozpatrywane). W jednej wiadomości e-mail można wysłać jeden wniosek, a wiadomości e-mail zawierające więcej niż jeden wniosek nie będą uwzględniane;

– papierowej – w siedzibie Urzędu Miasta Szczecin, pok. nr 57, parter, wejście od ul. Felczaka (dawne wejście do Straży Miejskiej), w dniach 1-5 marca, w godzinach 10:00 – 14:00.

Magistrat informuje, że wzory wniosków do pobrania dostępne są na stronie internetowej: www.szczecin.eu/zielonemiasto w zakładce MEWA, a także w formie papierowej w lewym skrzydle Urzędu Miasta (dawna filharmonia).

Miejski program MEWA realizowany jest w Szczecinie od połowy 2018 r. Do tej pory na dopłaty do wymiany pieców w jego ramach miasto przeznaczyło już 4,5 mln zł, a na ten rok przewidziano kolejne 500 tys. zł.

W Szczecinie startuje MEWA, ale jest też ZEFIREK

Szczecinianie, którzy chcą zlikwidować piec mogą też cały czas skorzystać z dofinansowania tej samej wysokości z programu ZEFIREK, którego pula to prawie 2,3 mln zł – dopowiada magistrat i dodaje, że szczegóły dotyczące obu programów dostępne są na stronie: www.szczecin.eu/zielonemiasto.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. P. Strzyżyński (zdjęcie ilustracyjne)

Udostępnij

Facebook