Przywrócić KAWKĘ – apel samorządowców

Konwent Prezydentów Miast Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaapelował o przywrócenie Programu KAWKA.

25 maja br. do rządu swój apel o przywrócenie Programu KAWKA, który ma na celu ograniczanie emisji zanieczyszczeń do powietrza, skierowali prezydenci największych miast województwa kujawsko-pomorskiego.

Prezydenci opowiedzieli się za KAWKĄ

Prezydenci pięciu największych miast województwa spotkali się w Inowrocławiu. Tematem podjętych przez nich rozmów były sprawy związane z działaniami w zakresie ochrony środowiska. W szczególności uwagę poświęcili oni zagadnieniom związanym z ochroną powietrza przed emisją pyłów PM2,5, PM10 oraz dwutlenku węgla.

Przywrócić KAWKĘ

Jak stwierdzili włodarze miast, w walce ze smogiem bardzo pomocy był program KAWKA, który dawał mieszkańcom pieniądze na zakup przyjaznych środowisku źródeł ogrzewania. Zaniechany w ostatnim czasie Program dla wielu samorządów stanowił podstawowe źródło finansowania działań na rzecz poprawy jakości powietrza – dodali samorządowcy.

Warto odnotować, że Konwent Prezydentów Miast Województwa Kujawsko-Pomorskiego ocenił decyzję o zaniechaniu realizacji Programu jako „błąd, którego skutki odczuwać będą kolejne pokolenia”. Konwent zaapelował równocześnie o jak najszybsze jego przywrócenie.

Pod apelem podpisali się prezydenci: Włocławka – Marek Wojtkowski, Grudziądza – Robert Malinowski, Inowrocławia – Ryszard Brejza oraz zastępcy prezydentów Bydgoszczy – Anna Mackiewicz i Torunia – Zbigniew Rasielewski.

Na podstawie www.torun.pl

fot. P. Strzyżyński

Udostępnij

Facebook