Sieć sklepów wycofuje ze sprzedaży kotły

Leroy Merlin poinformował o wycofywaniu ze sprzedaży w należących do sieci sklepów kotłów niespełniających wymagań ekoprojektu.

Zarząd Leroy Merlin Polska podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży kotłów grzewczych niespełniających wymagań ekoprojektu. Dotyczy to wszystkich kotłów na paliwo stałe klasyfikujących się poniżej klasy 5 – zaznacza sieć sklepów.

Kotły zostaną wycofane ze wszystkich 58 sklepów Leroy Merlin w Polsce. Proces zakończy się do 1 stycznia 2018 r. – Nasza decyzja o wycofaniu ze sprzedaży pieców z asortymentu sklepów Leroy Merlin została podyktowana troską o środowisko naturalne i jakość powietrza jakim oddychamy, a także dialogiem ze społecznościami. My wszyscy: nasi klienci i pracownicy doświadczamy na co dzień pogarszających się warunków życia spowodowanych emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego postanowiliśmy nie czekać do końca czerwca 2018, kiedy regulacje antysmogowe zaczną obowiązywać w całej Polsce i już teraz działać. Od wielu lat Leroy Merlin prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, której jednym z podstawowych elementów jest zapobieganie negatywnym skutkom działalności człowieka. Czujemy się odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy przekonani, że naszą inicjatywę poprą wszyscy, którym zależy na środowisku naturalnym i poprawie jakości życia, w tym również inne podmioty odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję kotłów – wyjaśnia Krzysztof Kordulewski, prezes Zarządu Leroy Merlin Polska.

kotły wycofane ze sprzedaży

Firma podkreśla, że w mijającym roku dostosowała asortyment do wymagań uchwał antysmogowych podejmowanych przez samorządy w województwach małopolskim, śląskim i mazowieckim.

Od 1 stycznia 2018 r. w asortymencie wszystkich sklepów Leroy Merlin w całej Polsce będą dostępne wyłącznie urządzenia grzewcze na paliwa stałe spełniające wymagania ekoprojektu oraz piece gazowe, olejowe, elektryczne i pompy ciepła.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Leroy Merlin Polska

fot. P. Strzyżyński

Udostępnij

Facebook