Skargi oddalone – uchwała antysmogowa obroniona

Przyjęta 15 stycznia br. przez Sejmik Województwa Małopolskiego tzw. uchwała antysmogowa została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie (WSA). Wczoraj Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM) poinformował, że WSA oddalił wszystkie te skargi.

Sporna uchwała od 1 września 2019 r. wprowadza ograniczenia dotyczące rodzajów paliw używanych do ogrzewania na obszarze Gminy Miejskiej Kraków.

uchwała_antysmogowa

Jak zaznacza UMWM sędzia orzekający podkreślił, że przyjęcie uchwały było uzasadnione jakością powietrza w Krakowie, a w trakcie konsultacji społecznych ponad 96% zgłoszonych opinii popierało wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania paliw stałych w Krakowie. Wskazał również, że nie ma wątpliwości co do zgodności uchwały i art. 96 ustawy Prawo ochrony środowiska z konstytucją.

Ten wyrok nie jest dla nas zaskoczeniem. Sąd potwierdził, że uchwała jest zgodna z prawem. Jesteśmy zdeterminowani, aby walczyć o czyste powietrze w Krakowie i Małopolsce – tak decyzję WSA skomentował Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa.

Na podstawie www.malopolska.pl, fot. P. Strzyżyński

Udostępnij

Facebook