Stolica na rzecz oszczędności energii

Działania na rzecz ochrony klimatu i redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery, efektywności energetycznej oraz czystego powietrza są prowadzone w Warszawie już od kilku lat. Zapoczątkowane zostały jeszcze w 2008 r., kiedy w stolicy został powołany do życia Zespół ds. ochrony klimatu.

WU_JJozwiak_

Teraz w Warszawie ruszyła kampania informacyjno-promocyjna pn. „Warszawa unplugged”, czyli Warszawa bez prądu, która ma zachęcić mieszkańców do oszczędzania energii.

Jak informuje Urząd Miasta na energooszczędności skorzystać może nie tylko środowisko przyrodnicze, ale także zdrowie mieszkańców oraz ich budżety domowe.

Pierwszy etap Kampanii polega na ustawieniu w przestrzeni publicznej trzech stacjonarnych energo-rowerów, które w trakcie „jazdy” ładują urządzenia przenośne. Ta inicjatywa ma zwrócić uwagę na to, jak ważna jest energia elektryczna w życiu codziennym, a tym samym zachęcić do jej oszczędzania uświadamiając mieszkańcom, ile wysiłku kosztuje wyprodukowanie nawet niewielkiej jej ilości. Przy każdym energo-rowerze ustawiona będzie tablica informacyjna „Doładuj się i swoje urządzenia elektryczne”, na której zaprezentowane będą ciekawostki na temat oszczędzania energii. Kampania jest przewidziana na 5 lat i z każdym rokiem w przestrzeni miejskiej przybywać będą kolejne stacjonarne rowery.

fot. UM Warszawa

Udostępnij

Facebook