Zespół ds. uchwały antysmogowej

Zanieczyszczenie powietrza to poważny problem, z którym mierzą się władze publiczne różnego szczebla. Wyjątkiem nie jest w tym zakresie także region Śląska. Dlatego marszałek tego województwa zapowiedział powołanie zespołu, którego zadaniem będzie przygotowanie założeń do uchwały antysmogowej dla regionu.

śląsk_ograniczanie_niskiej_emisji

Zadaniem tego zespołu będzie nie tylko opracowanie założeń uchwały antysmogowej, ale – jak zapewnia marszałek Wojciech Saługa – również edukacja. Członkowie zespołu mają bowiem odwiedzać gminy i edukować. Jego zdaniem nadszedł już bowiem najwyższy czas by przekonać wszystkich – samorządy i mieszkańców do działań mających na celu nie tylko ograniczenie oddziaływania na środowisko, ale także poprawę zdrowia obecnych i przyszłych pokoleń.

Pierwszym etapem prac podjętych przez urząd marszałkowski w zakresie walki z niską emisją było przesłanie do 167 gmin z regionu ankiety, która miała określić poziom świadomości samorządów w tym obszarze. W ankiecie pytano władze gmin m.in. o to czy dysponują one programami walki z niską emisją. Póki co informację zwrotną w tej sprawie odesłało 87% samorządów gminnych, a zdecydowana większość z nich deklaruje wsparcie w walce z tym problemem.

Na podstawie www.slaskie.pl, fot. P. Strzyżyński

Udostępnij

Facebook