Dofinansowanie wymiany źródeł ciepła

Ostrów Wlkp. prowadzi walkę z tzw. niską emisją. Służyć ma temu m.in. wsparcie finansowe przygotowane dla osób chcących wymienić ogrzewanie na przyjaźniejsze środowisku.

Od 16 marca br. mieszkańcy Ostrowa mogą składać wnioski o udzielenie dofinansowania na wymianę źródeł ogrzewania, a w bieżącym roku w budżecie Miasta zarezerwowano na ten cel 900 tys. zł.

Dotacją objęta może być wymiana źródeł ogrzewania w budynkach mieszkalnych położonych w mieście.

dofinansowanie_wymiany_pieców

Chodzi tu o wyeliminowanie z użycia starego paleniska węglowego przez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej bądź zastosowanie ogrzewania gazowego, elektrycznego, olejowego bądź pompy ciepła.

– Program wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ogrzewania cieszy się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. To jeden z elementów walki naszego miasta z niską emisją. Cieszę się, że nasi mieszkańcy podchodzą do tego tematu świadomie i wspólnie możemy walczyć o czyste powietrze dla Ostrowa Wlkp – komentowała Beata Klimek, prezydent miasta.

Wysokość dofinansowania nie może być większa niż 5 tys. zł na jeden lokal mieszkalny. Wnioski o dotację będą rozpatrywane do wyczerpania środków finansowych, a można je składać do 31 maja br.

Na podstawie: umostrow.pl, fot. P. Strzyżyński

Udostępnij

Facebook