Porozumienie na rzecz ograniczania niskiej emisji

Władze Krakowa podpisały ze spółką TAURON Sprzedaż porozumienie, dotyczące współpracy przy działaniach zmierzających do likwidacji tzw. niskiej emisji. Zgodnie z porozumieniem firma pomoże mieszkańcom Grodu Kraka przy wymianie pieców węglowych na inne ogrzewanie.

Jest to kolejne narzędzie, wpisujące się w priorytet władz miasta, jakim jest likwidacja niskiej emisji, które ma zachęcić krakowian do wymiany ogrzewania na proekologiczne.

kominy_kraków

Spółka Tauron, w przypadku wyrażenia zgody przez osoby chcące wymienić ogrzewanie węglowe na przyjaźniejsze środowisku, będzie mogła m.in. załatwić wszystkie formalności związane z wypełnieniem wniosku o dotację na wymianę ogrzewania.

Do korzyści zagwarantowanych mieszkańcom w wyniku podpisanego porozumienia należeć będzie np. gwarancja dostaw tańszego o 5% gazu i darmowe doradztwo w doborze gazowych urządzeń grzewczych. Dodatkowym elementem, który ma zachęcić mieszkańców do podjęcia współpracy, jest pomoc techniczna, która będzie dostępna 24 godziny na dobę, przez cały tydzień.

Jednym z elementów współpracy jest także zaangażowanie się firmy w, realizowane przez Urząd Miasta w Krakowie, działania mające propagować program likwidacji niskiej emisji.

Porozumienie weszło w życie z dniem podpisania i obowiązywać będzie do 30 września 2019 r.

Na podstawie: krakow.pl

Udostępnij

Facebook