W Kaliszu przeciw smogowi!

Wczoraj, 6 marca br., w Kaliszu odbyło się, zorganizowane przez działające na terenie aglomeracji kalisko-ostrowskiej Stowarzyszenie Wielkopolski Klub Ekologiczny (WKE), spotkanie informacyjne poświęcone tzw. niskiej emisji.

Główna tematyka spotkania oscylowała wokół najbliższych naborów wniosków na termomodernizację oraz wymianę pieców, które mają zostać niebawem ogłoszone przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (WFOŚiGW).

smog_kalisz

Spotkanie poprowadził koordynator regionalny WFOŚiGW, a udział w nim wzięli również specjaliści, którzy doradzą i pomogą kaliszanom w pisaniu wniosków oraz w przeprowadzeniu audytów energetycznych.

W roli gościa spotkania wystąpiła Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która pochwaliła inicjatywę podjętą przez WKE, stwierdzając przy tym, że w działaniach antysmogowych najskuteczniejsze są działania oddolne.

W spotkaniu wzięło udział ponad 300 mieszkańców Kalisza i okolic. Wielkopolski Klub Ekologiczny zapowiada, że kolejne spotkania i happeningi odbędą się już niebawem.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WKE

fot. P. Strzyżyński

Udostępnij

Facebook