W trosce o czyste powietrze

W Tczewie minął termin przyjmowania wniosków o dofinansowanie prac związanych z modernizacją źródeł ciepła. Nabór aplikacji odbywał się w ramach piątej już edycji konkursu „Czyste powietrze Tczewa”. O tym na jakie dofinansowanie będą mogli liczyć mieszkańcy ma być wiadomo pod koniec czerwca br.

W ramach Konkursu w wyznaczonym terminie (tj. do 28 kwietnia br.) złożono 26 wniosków, a do dalszego procedowania zakwalifikowano 25 aplikacji, gdyż jeden wniosek, ze względu na niezgodność z regulaminem został wycofany przez wnioskodawcę.

Ze złożonych wniosków wynika, że w zdecydowanej większości przypadków, w nieruchomościach planowane jest zastąpienie pieców węglowych ogrzewaniem gazowym. Tylko w dwóch przypadkach przewidywany jest montaż pomp ciepła.

piec_węglowy

Z kolei 19 maja br. Miasto Tczew złożyło wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku o dofinansowanie opisanych przedsięwzięć w ramach zorganizowanego przez Fundusz konkursu „Czyste powietrze Pomorza”, który dedykowany jest jednostkom samorządu terytorialnego.

Informacja o zakwalifikowaniu tczewskiego Konkursu do dofinansowania w postaci dotacji spodziewana jest do końca czerwca.

Na podstawie: aktualnosci.wrotatczewa.pl

fot. P. Strzyżyński

Udostępnij

Facebook